Edhe kjo ndodh te anglezët.

Evertoni është eliminuar para dy xhirosh nga Europa League, dhe pa asnjë interes do ta luaj ndeshjen e fundit për sivjet në garat evropiane pasi në Nicosia do të përballet me Apolon Limassol, shkruan Korneri.net.

Trajneri Sam Allerdyce për shkak siç thuhet ka rezervuar një termin shëndetësor në spital, por assesi nuk është ndoshta ky arsyetim pasi nuk ka asgjë serioze. Një është e sigurtë se së bashku me të në shtëpi do të mbesin edhr shumë lojtarë tjerë startues pasi në vikend Everton përballet me rivalin lokal Liverpool. Skuadrën në Nicosia do të udhëheq Duncan Ferguson. /Korneri.net

Artikulli paraprakTop 5 lajmet e ditës në “Korneri”
Artikulli tjetërRusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Dimërore