Xhiroja e 37-të La Liga solli rezultate interesante, ku dy të parët Reali dhe Barcelona kanë realizuar fitore identike me rezultat 4:1, ku ekipi i Zidane mposhti Sevilla në shtëpi, kurse të përzgjedhurit e Enrique në udhëtim mposhtën Las Palmas.

Me këto fitore të sontme, nuk ndryshon asgjë në renditjen tabelare dhe dukët që ndeshja e mbetur e Real Madrid do të jetë deçizive për titull të kampionit sivjet në La Liga.

Artikulli paraprakEkskluzive: Supertalenti mitrovicas ndodhet në prova te klubi i famshëm francez
Artikulli tjetërJuventusi, Juventusi?? Jo, jo është Roma ajo që shfaqi spektakël sonte…