Dy ditë pas rifillimit të Serie A dhe ndeshjes kundër Fiorentinës që nuk duhet humbur,  vjen një tjetër problem lëndimi te Milan.

Ai që ndaloi këtë herë është sulmuesi Okafor, i freskët nga angazhimi i tij në ekipin kombëtar. Pikërisht gjatë ndeshjes mes Zvicrës dhe Rumanisë, ish-lojtari i Salzburgut pësoi një problem në kofshë. Testet e mëvonshme instrumentale theksuan një tërheqje në bicepsin e djathtë të femurit, përcjell Korneri.net

Testet e reja do të kryhen brenda një jave, prandaj Pioli do ta gjejë veten vetëm me Joviçin në rolin e sulmuesit të parë kundër Violës, duke pasur parasysh mungesën e Giroud, të skualifikuar nga gjykata sportive pas kartonit të kuq në Lecce. Pa harruar mungesën e Leaos, i cili është i destinuar të humbasë edhe ndeshjen e Champions League me Borussia Dortmund. Në këtë pikë, thirrja e 15-vjeçarit Francesco Camarda, fëmijë i mrekullueshëm i Abate’s (Primavera), ka shumë të ngjarë. /Korneri.net

Artikulli paraprakPrimoz Gliha zyrtarisht nuk është më trajner i Kosovës
Artikulli tjetërReali bëhet klubi i 100 milionëshave, vetëm Haland dhe Mbape vlejnë më shumë se yjet e “los blancos”