Pa sukses u munduan Liverpool dhe Jurgen Klopp ta ndalin largimin e lojtarit më të mirë të tyre dhe në Premier League, Philippe Coutinho që ai të mos transferohet nga gjiganti Barcelona kur këta të fundit ofruar 90+30 milionë euro, sepse nuk ka mundur më të dëgjohet fjala “jo”, shkruan Korneri/net.

Posaqërisht kësaj i shtohet edhe dëshira e madhe e vet brazilianit, i cili publikisht ka thënë se nuk mund të refuzohet një klub si Barcelona. Coutinho për 181 ndeshje të zhvilluara në tri vitet e fundit te Liverpool ka shënuar 42 gola, pork a rregulluar për bashkëlojtarë edhe 37 gola të tjerë.
Pavarësisht se tifozët e Liverpool shpresuan se ai nuk do të lëviz nga Anfield Road, megjithatë këtë nuk arriti askush ta ndal.

Të martën në Liverpool ishin zyrtarë të lartë të Barcelonës që udhëtuan me ofertë konkrete e cila nuk ka mundur të refuzohet ngase ajo ishte 10 fushë më e lartë se ajo e vitit 2013, kur Liverpool e bleu Coutinhon nga Inter për 13 milionë euro. Korneri.net

Artikulli paraprakReali në telashe, kroati i famshëm nuk luan në El Clasico!
Artikulli tjetërFenerbahce i përgjigjet Galatasaray-it, në këtë mënyrë