Dera mbetet e mbyllur në mënyrë të vendosur për Bastian Schweinsteiger (foto, majtas, në një selfie gjatë ndeshjen e mbrëmshme ndaj rivalit Man City,) pasi ai kurrë më nuk do të luajë për Manchester United, sepse kështu  ka marr vendim portugezi Jose Mourinho. Ai nuk i ka  thënë fituesit të Kupës së botës që të gjej angazhman diku tjetër, dhe për këtë arsye Bastian Schweinsteiger nuk ka qenë as  në foton e fundit të bërë nga pjesa tjetër e klubit.

32-vjeçari, në një kontratë me vlerë £ 130,000 në javë,  pork jo nuk i intereson Mourinhos fare, që ia ka treguar derën.

Artikulli paraprakNuk ka zëvendësues të tij
Artikulli tjetërCili është këtu Fellaini i vërtetë?