James Rodriguez u transferua në afatin e merkatos verore nga Real Madrid te Bayern, por nuk ka marrëdhënie të mira me bavarezët, duke luajtur vetëm 237 minuta që nga fillimi i sezonit.

Nga ana tjetër dhe ardhja e Heynckes në stol, në vend të Ancelottit, nuk ia ka lehtësuar shumë punët lojtarit.

Nga kjo situatë kërkon të përfitojë Juventus, që prej kohësh pëlqen James Rodriguez, që do të tentojë t’a marrë në fund të këtij sezoni./Korneri.net.

Artikulli paraprakAC Milan ultimatum Montellas
Artikulli tjetërNBA, fitojnë Raptors e Thunder, derbi i Kalifornisë për Clippers