Duan paratë e tyre.

Nuk është hera e parë që klubet kosovare nuk i kryejnë deri në fund obligimet ndaj futbollistëve, dhe është më shumë se normale që ata të cilët vrapojn,ndjerisitin fanellën apo edhe lëndohjen në një ndeshje futbolli, dëshirojnë që mundi i tyre të paguhet deri në fund, shkruan Korneri.net

Disa herë kemi shkruar rreth kësaj teme sesi Feronikeli u ka mbetur borxh disa futbollistëve pagat si dhe premitë nga ndeshjet ndërkombëtare të cilat kurrë nuk i morrën, dhe është e natyrshme që lojtarët të gjejnë mënyrën për të marr paratë e tyre të merituara mbrapsht.

Kastriot Rexha i cili ishte dnër më meritorët në triumfin e Feronikelit edicionin e kaluar, pikërisht për arsyejën e fuqishme që nuk mori paratë e tij, u largua në drejtim te Dritës, por tash ka paditur Feronikelin dhe shumë shpejtë ashtu siç it ha redaksisë tonë, Rexha do të shkoj në FFK-së, do të dërgojë lëndën.

Sipas disa informacioneve jo-zyrtare, janë rreth 10.000 euro të cilat lojtari duhet t’i merr, pa i llogaritur kwtu edhe futbollistwt tjerw tw cilwt ende nuk i panw marr paratw e tyre. /Korneri.net

Artikulli paraprakE tërë Italia e Evropa, sytë nga derbi Milan-Juventus
Artikulli tjetërEkskluzive: Besa e Pejës do të angazhojë një trajner të akademisë së PSG