Të gjitha mediat më të mëdha evropiane po shkruajnë me besim të plotë se Sergio Auero pas përfundimit të stinorit do të kthehet në La Liga, Madrid, por këtë herë te klubi mbretëror Real.

Ardhja e brazilianit të ri Gabriel Jesus te Manchestyer City, ka shtyrë argjentinasin e famshëm të mendoj largimin pasi po e sheh që më nuk e ka vendin e sigurtë, andaj Real Madridi këtë ia mundëson sepse nga atje po pritet largimi i Alvaro Morata, dhe me shumë gjasë edhe të Karim Benzema.

 

 

Artikulli paraprakNuk zhvillohet ndeshja La Coruna-Betis, evitohet tragjedia
Artikulli tjetërRonaldo, sportisti më i paguar