8 persona nga 6 klube të Ligës së dytë angleze të futbollit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus javën e kaluar.

Rezultatet erdhën pas 2213 testimeve të lojtarëve dhe stafit të ekipeve të cilët do rifillojnë sezonin të shtunën.

Skuadra e Brendford konfirmoi për “Sky” se një pjestarë i stafit kishte dalë pozitiv me virus. Të gjithë ata që kanë rezultuar pozitivë duhet të karantinohen dhe të mos futen në ambientet e skudrave të tyre derisa të dalin negativë në testet e fundit.

/Panorama Sport

Artikulli paraprakI kreu vizitat mjekësore, Kalulu firmosi për 5 vite me Milanon
Artikulli tjetërBallkani në finale e Digitalb Kupës, për herë të parë në histori të klubit