Manchester United shënoi edhe fitoren e tretë sezonale, kurse këtë mposhti 2:0 ish kampionin e para dy viteve Leicester City.

Manchester United jo që po luan mirë dhe është mbizotrues ndaj kundërshtarëve, por deri më tash nuk ka pranuar asnjë gol, që nuk ka ndodh në të kaluerën dhe deri më tash ka shënuar hiq më pak se 10 gola, shkruan Korneri.net.

Romelu Lukaku e huqi penalltinë pak minuta brenda pjesës së dytë, mirëpo dy rezervistët, Marcus Rashford dhe Marouane Fellaini mjagfuan që të shënojnë nga një gol për t’ia dhënë fitoren e tretë skuadrës së tyre dhe pozitën e parë në tabelë, dhe një paralajmërim se titulli sivjet është objektivi primar. /Korneri.net

Artikulli paraprakMessi shou, Barcelona fitoi edhe te Alaves
Artikulli tjetërDortmund fitoi, gëzohet me largimin e Dembele, sepse aty është Aubameyang