Atletico e Madridit nuk bën më dhurata për Realin dhe Barcelonën. Skuadra e Simeones fitoi 0-2 në fushën e Villarealit dhe shkon +5 nga Barcelona, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Në “Estadio de la Ceramica” miqtë shënuan nga një gol në çdo pjesë. i pari, në fakt, ishte autogol i Alfonso Pderazas, ndërsa i dyti u realizua nga Joao Felix.

Futbollistët e “Nëndetëses së Verdhë” dhanë gjithçka në minutatat e mbetura për të ndryshuar rrjedhën e lojës, por e patën të pamundur të çanin mbrojtjen solide të “Los Colchoneros”.

/Supersport.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here