Gjilani dhe Prishtina zhvilluan një lojë shumë të fortë, dhe njëmend ishte dnër më të mirat kohëve të fundit.

Ndoshta rezultati final prej 1:1, ishte edhe epilog real, por duhet theksuar se u panë dy skuadra shumë të fortë që mund të jenë pretendente të fuqishme për titull të kampionit, shkruan Korneri.net

Elton Cale e kaloi në epërsi Gjilanin, por Kreshnik Uka ia doli të barazonte rezultatin dhe t’i një pikë të madhe Prishtinën, që po vazhdon me rezultate të mira, edhe pse shumë shpejt e arkivoi disfatën në shtëpi nga Ballkani. /Korneri.net

Artikulli paraprakFerizaj e futi Llapin në pozitën e parafundit
Artikulli tjetërDerbi se jo mahi, që në xhiron e parë të elitës së basketbollit kosovarë, Peja mposhti Prishtinën