Stadiumi Olimpik apo shtëpia e re e skuadrës angleze West Ham kishte edhe defektet e saja pasi nuk ishte ashtu siç dukej nga kamera.

Në ndeshjen West Ham-Bournemuth fillimisht kishte shumë vende të lira dhe nuk ishte i mbushur stadium siç është thënë më herët, kurse një numër i madh shikuesish kishin protestuar ashpër dhe me të drejtë pasi nuk kishin karrige për tu ulur, dhe atë në një pjesë të madhe të stadiumit.

Kapaciteti i ulëse do të ulet nga 60.000 në 57.000, thuhet në mediat britanike.

west

 

Artikulli paraprakMihajlovic nuk ka inate: Komplimenton Bacca-n e Donnarumma-n
Artikulli tjetërFFK-së: S’ka më Komesarë, por Komisione të garave