Foto LaPresse - Gerardo Cafaro07/08/2016 Napoli (Italia)Sport CalcioSeconda amichevole di lusso della stagione , Stadio “San Paolo”SSC Napoli vs AS Monaco FCNella foto: Goal 1-0 GabbiadiniPhoto LaPresse - Gerardo CafaroSunday , 7th August 2016 , Naples (Italy)Sport SoccerThe second friendly match to be held at the San Paolo SSC Napoli vs AS Monaco FCIn the pic: Goal 1-0 Gabbiani

Napoli ka demoluar Monacon në miqësoren e zhvilluar në San Paolo, nga një numër jo shumë i madh shikuesish të cilët ende janë në njëfarë mënyrë kundër presidentit De Laurentis që e shiti argjentinasin Gonzalo Higuain te Juventus, sepse në çdo shtet thjetër pot ë shkonte ai, nuk do të ishte dhimbje kaq e madhe apo zhgënjim.

Por, edhe mungesa e tij nuk po vërehet fare pasi trajneri Sarri ka gjet sulmuesin adekuat i cili edicionin e kaluar ishte në bankën rezervë, Manolo Gabbiadini shënoi katër gola në këtë ndeshje të dominuar totalisht nga italianët, ndërsa golin e fundit e shënoi Allan. Mund të konsiderohen debutime shumë të mira për përforcimet e fundit  Zielinski dhe Milik.

Artikulli paraprakCiao Mancini! De Boer trajner i Interit
Artikulli tjetërShala uron Kelmendin dhe i dëshiron suksese të mëtutjeshme