Borussia Dortmund ka konfirmuar se talenti i ri Alexander Isak nuk është në listën e futbollistëve për Champions League. Ibrahimovici i ri nuk do të luajë në pjesën tjetër të ngjarjes kryesore evropiane. “Interesimi ynë që Alexander të ketë mundësi më shumë të njoftohet me futbollin që luhet në Bundesliga-tha trajneri  Thomas Tüchel. Në këtë mënyrë atij duhet t;ii pet më shumë hapësirë në kampionat që të adaptohet me qetësi, dhe këtë tashmë e kemi diskutuar së bashku” përfundoi i pari i klubit.

 

 

Artikulli paraprakCalhanoglu nuk luan katër muaj, arsyeja banale!
Artikulli tjetërAguero në telashe të mëdha me nënën e tij!!!