Sulmuesi i skaudrës angleze Brentford,  Neal Maupay u përkujdes për gafën e vitit.

Nga kampionatet angleze të futbollit gjithmonë vijnë autogolat apo huqjet më qesharake në botënn e futbollit, dhe një të tillë po ua sjellim në këtë video, shkruan Korneri.net.

Gjatë ndeshjes kampionale në Championship, Cardiff-Brendford, Maupay huqi një rast që në 99.99% të rasteve do të duhej të shënohet nga lojtarët, mirëpo jo edhe për këtë futbollist që bëri që e tërë biota të tallet me të.

Nga tre katër metra nuk shënoi në portë të zbrazët, dhe jo rastëisht kjo video shumë shpejt u bë “hit” në internet.

Në fund Cardiff fitoi 2:0. /Korneri.net

 

Miss of the century from Brentford’s Neal Maupay today… ???

Miss of the century from Brentford’s Neal Maupay today… ???

Posted by shevahd.fr on Saturday, November 18, 2017

Artikulli paraprakSërish golashënues Besart Berisha
Artikulli tjetërTavecchio bëhet gati të dorëhiqet