Dikur pjesë e Ajax, Real Madrid, Tottenham dhe Hamburg, kurse tani një veteran, i cili ka ngjalur interesim të madh te skuadrat e ndryshme evropiane të cila konsiderohen si klube modeste në futbollin e kontinentin veropian.

Sipas mediave daneze, për Van der Vaart kërkohet nga skuadra e Midtjylland edhe pse ky operacion dukët të jetë i komplikuar pasi mesfushori holandez kërkon pagë shumë të lartë për një sezonë.

Artikulli paraprakReal Madrid vazhdon ta “shqetësojë” Newcastle [FOTO]
Artikulli tjetërPërleshje në ndeshjen Gjilani-Hajvalia