Drita sipas parashikimeve e mposhti Ferizajn 2-0 në ndeshjen hapëse të javës së 25-të, në elitën e futbollit kosovar.

Me këtë fitore Drita mbetet e para në tabelë dhe do të jetë aty sigurtë deri në xhiron e ardhshme kur do të përballet me Vushtrrinë, ndëras pas pas ndeshjes trajneri i gjilanasve, Ardian Nuhiu, foli për përballjen me Ferizaj dhe kështu e komentoi për Supersport Kosova.

“Krijuam shumë raste dhe mungonte vetëm finalizimi apo koncetrimi në fund që e bëmë në pjesën e dytë duke mos e lënë kudnërshtarin të na rrezikojë, kishim qarkullim dhe ndeshjen për më tepër edhe ngritë, por në fund ia morëm atë që e deshtë”, tha Nihiu i cili foli edhe për ndeshjen e ardhshme duke dashur t’i mbajë lojtarët me këmbë në tokë dhe të koncentruar maksimalisht.

“Ndeshje të lehtë nuk ka, për të mos ndër ndeshjet më të ëvshtira për ne kur mendon se e ke fituar ende pa dal në fushë. U pa edhe sot në pjesën e parë ku krijojshim pa rezliauzr gol. Duhet koncentrim dhe përqëndrim dhe vendosur për tës hkuar ta fitojmë ndeshjen”, deklaroi Nuhoi në fund. /Korneri.net

Artikulli paraprakDrita me ritëm të ulët mposhti Ferizajn
Artikulli tjetërQerkimi beson se ndaj Ballkanit mund t’ia del pasi t’i kthehen lojtarët titullarë