Roma ka mposhtur Milanin 4:1 midis “San Siros”, në një ndeshje ku shkëlqeu Edin Dzeko.

Edin Dzeko (8’ dhe 28’), Stephan El Shaarawy (78’) dhe Daniele De Rossi  (87’) shënuan për Romën, derisa golin e nderit për vendasit e shënoi Mario Pasalic në minutën e 76’.

Dzeku është vlerësuar si më i miri i ndeshjes, duke u vlerësuar me notën më të lartë (9.5).

Ja vlerësimi i lojtarëve:

Image

Artikulli paraprakRoma deklasoi Milanon shumë të dobët
Artikulli tjetërStatistikat e javës së 29-të, në Vala Superligë