Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League 1st leg quarter-final football match FC Bayern Munich v Real Madrid in Munich, southen Germany on April 12, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Whoscored ka publikuar notat e lojtarëve të Bayern Munichut dhe Real Madridit, ku Cristiano Ronalo me dy golat e tij ishte më i mirë, duke u vlerësuar me 8.8 nga 10 sa ishte maksimumi.

Ndërsa lojtari më i dobët ishte Javi Martinez, i cili u ndëshkua me karton të kuq.

Image

Artikulli paraprakAtleticos i mjafton Griezman
Artikulli tjetërZidane tregoi pse fitoi Real Maldrid