Tromsdalen e fitoi ndeshjen e parë të Divizionit 1 të Norvegjisë kundër Åsane për shkak të… lopatës. Sezoni i futbollit ka filluar, por dimrit nuk ka përfunduar ende. Ndihma e punëtorëve të fushës ishte vendimtare për të pastruar vetëm katërkëndorin e mbuluar nga dëbora e madhe, në mënyrë që t’u mundësonin ekipeve të zbrisnin në fushë e të luanin. Në fakt, fusha dukej si një ishull mes dëborës, sepse kjo e fundit ishte në trashësinë 1.6 metër.

Artikulli paraprakLippi për “Sky Sports Italia”: Juventus në të njejtin nivel me Real Madridin, Barcelonen dhe Bayern Munchen…
Artikulli tjetërF1, shi dhe mjegull në Kinë; pezullohen provat e lira