Distria Krasniqi edhe Nora Gjakova ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Prix – Hagë, shkruan “Korneri.net”.

Në kategorinë 57 kilogramë, Nora në finale e mposhti gjermanen, Theresa Stoll me wazari dhe ippon.

Nga ana tjetër Distria në finale e mposhti me ippon xhudisten spanjolle, Estrella Lopez Sheriff, ku para duelit të fundit ajo kishte fituar tre meçe për të arritur në finale të këtij turneu të rëndësishëm./Korneri.net.

Artikulli paraprakKush tha se në Kosovë nuk ka trajner kualitativ? Bekim Shotani sot u tregua “doktor” për Mirel Josën
Artikulli tjetërKaka te Milan shumë shpejt!