Një tjetër paraqitje jo shumë e mirë dhe bindëse e Arsenalit në Carabao Cup, por megjithatë arriti në fund të depërtoi në çerekfinale.

Topgjinjtë fituan 2:1, por vetëm pas vazhdimeve pasi ndeshja e rregullt përfundoi baraz 1:1. mysafirët shënuan të parët dhe atë herët përmes Jush Murphy, dhe kështu qëndroi deri në minutën e 85 kur i riu Edward Nketiah shënoi golin e barazuar dhe dërguar skuadrat në vazhdime. I njëjti futbollist e shpëtoi trajnerin Arsene Wenger kur e shënoi golin e çerekfinales dhe gëzimin e madh të londinezëve. /Korneri.net

Artikulli paraprakSkuadrat e mëdha kalojnë në çerkfinale të DFB Pokal
Artikulli tjetërBarcelona fitoi edhe me skuadër të dytë