GRAB - Barcelona 16-year-old Labinot Kabashi gets surprise call-up for senior Kosovo squad

Është vetëm 16-vjeçar, por futbollistë me potencial të jashtëzakonshëm, një talent i rrallë, një lojtar i mençur dhe kreativ. Edhe pse i ri në moshë ai është ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës pas insistimit të përzgjedhësit Albert Bunjaki, dhe padyshim se ka bërë vendim të drejtë.

Labinoti është lindur në Skenderaj dhe gjatë kohës së luftës ai është larguar nga Kosova, dhe pikërisht një lëvizje e tillë nga familjarët e tij, ia ndryshuan jetën përgjithmonë pasi ai më vonë është bërë pjesë e Akademisë së Barcelonës.

Pikërisht klubi katalunas ka bërë një video jo shumë të gjatë rreth Labinotit, taletit të së ardhmes.

 

Artikulli paraprakATP Tokio, Kyrgios fiton finalen, Goffin dorëzohet
Artikulli tjetërPërfitimet rekorde të Real Madridit, askush si ata!