Arsene Wenger në konferencën e fundit pë shtyp ka deklaruar se mbrojtësi gjerman i cili ka pasur telashe të mëdha me lëndime, Per Mertesacker e ka vazhduar kontratën me Arsenalin edhe për një vit tjetër. Ky ishte ishte përfolur tash e sa kohë, dhe në fund erdhi zyrtarizimi.

 

 

Artikulli paraprakKupa e Afrikës, Gaboni rrezikon eliminimin
Artikulli tjetërÇfarë pritje për të madhin Tevez në Kinë