France's midfielder Paul Pogba (L) vies for the ball against Portugal's midfielder Joao Mario during the Euro 2016 final football match between France and Portugal at the Stade de France in Saint-Denis, north of Paris, on July 10, 2016. / AFP / MARTIN BUREAU (Photo credit should read MARTIN BUREAU/AFP/Getty Images)

Mesfushori portugez Joao Mario, mbetet dëshirë e shumë skuadrave evropiane të cilat në mënyrë të fshehtë po bëjnë garë për t’i siguruar shërbimet e tij.

Anëtari i Sporting Lisbonës, mund të largohet vetëm në rast të ofertës së mirë e cila duhet të jetë më e lartë se 35 milionë euro, aq sa ofrojë dhe është refuzuar Liverpool.

Kur jemi te skuadra angleze, atëherë duhet theksojmë se Jurgen Klopp po e rrit ofertën për lojtarin në mënyrë që t’i mposht të gjithë rivalët tjerë, ndërsa sipas lajmeve të fundit nga Anglia, thuhet se kjo ofertë nuk e kalon 40 milionë euro.

 

Artikulli paraprakRio 2016: Kosova debutoi me Urata Ramën, ja rezultati i saj
Artikulli tjetërKush i ofrojë 72 milionë funte për James?