Manchester City ka bërë edhe një goditje (transferim) në këtë afat kalimtar veror dhe atë vetëm pas orë pas transferimit rekord të mbrojtësit Kyle Walker nga Tottenham, shkruan Korneri.net.

Këtë herë klubi i pasur anglez transferoi nga Vasco De Gama mesfushorin e ri dhe të talentuar Douglas Luiz për 15 milionë euro. 19-vjeçari nënshkroj me “citizens” deri me 30 qershor të vitit 2022, dhe pa dyshim nuk do të jetë edhe prurja e fundit për spanjollin Pep Guardiola. /Korneri.net

Artikulli paraprakShikoni kush është kthyer në fushën e futbollit
Artikulli tjetërRoma po mendon për kontratë të re,Interi nuk pyet për çmim!