SHPËRNDAJE

Melayro Bogarde është një mundësi e mirë, një pazar i vërtetë.

Për shkak se holandezi më i ri që debuton në historinë e Bundesligës po përgatitet për hapin e madh në një kampionat të rëndësishëm, mbrojtësi qendror i lindur më 2002, sot në Hoffenheim, Bogarde është lojtar shumë i talentuar me fizik dhe shpejtësi që e bëjnë atë një lojtar shumë të popullarizuar në mesin e skautëve të Milanos dhe drejtuesve ekzekutivë të cilët tashmë kanë pasur kontaktet e tyre të para me agjentin e djaloshitbtë ri, përcjell Korneri.net

Bogarde nuk është i vetmi i pëlqyer apo më saktë në listën e ngushtë të mbrojtësve të talentuar, pasi aty është edhe Matteo Lovato i Veronës, i cili konsiderohet më i gatshëm. Gjithsesi, Bogarte me fizikun e tij mund të jetë njëri nga përforcimet e para të Milanit, sidomos kur kihet parasysh se është nipi i dikur reprezentuesit holandez dhe anëtarit të rossonerëve, Winston Bogarde, që e bën më të lehtë marrëveshjen. /Korneri.net