Kush ka mundur të besonte që Franca nuk do ta mposht dhe atë bindshëm Lukemburgun.

Në ndeshjen e tetë kualifikuese për botërorin Rusia 2018, përfaqësuesja e Francës që konsiderohet si favorite e madhe pikërisht pas një viti në kampionatin botëror, luajti pa gola në shtëpi me Luxemburgun vetëm pak ditë pas fitores së lehtë dhe bindëse ndaj Holandës 4:0, shkruan Korneri.net.

Me 74% të posedimit të topit, me tetë goditje në drejtim të portës, me shtylla të qëlluara, dhe me aq mundësi të tjera për shënim, Franca në fund barazoi 0:0, por nga ana tjetër Lukemburgu e theu “mankthin” e gjatë 103 vite ndaj Francës.
Pikërisht në vitin 1914, kjo përfaqësuese e vogël dhe me 580.000 banorë, kishte barazuar me Francën dhe kishte fituar pikë në ndeshjet kualifikuese, dhe kjo tashmë ndodh në vitin 2017, që për këtë shtet dhe pull ishte një sukses i jashtëzakonshëm. kjo tregon më së miri se në çfarë drejtimi po shkon futbolli, atë që e kemi potencuar shumë shpesh…nuk ka më skuadra dhe përfaqësuese të dobëta. /Korneri.net

Artikulli paraprakRonaldinho poston tatuazhin e veçantë, por çka e lidh me Dibrën?
Artikulli tjetërEdhe familjarët e Coutinhos të frustruar!