“Një rregull bllokon klubet spanjolle. Lautaro është nga Barça” shkruan La Gazzetta dello Sport në faqen 17.

Beppe Marotta disa here ka deklaruar se  është optimist për qëndrimin e Lautaro dhe ka diçka konkrete pas fjalëve të tij, sepse me gjasë ai ka ditur se gjërat nuk janë të njëjta në Spanjë, përcjell Korneri.net

Klubet sanjolle do të jenë në gjendje të riinvestojnë në afatin kalimtar vetëm një pjesë (përqindja ndryshon sipas qarkullimit) të asaj që do të rrjedhin nga shitjet, duke përjashtuar shkëmbimet. Kjo është një adresë e imponuar në La Liga nga Presidenti Tebas pas krizës së shkaktuar nga pandemia, në mënyrë që të shmanget kolapsi ekonomik i klubeve. /Korneri.net

Artikulli paraprakCity me shumë gjasë deri në fund të edicionit pa yllin kryesor
Artikulli tjetërLojtari i Man.United edhe zyrtarisht vazhdoi kontratën