Për herë të parë pas gjashtë vitesh Napoli shënoi fitore ndaj Inter në GHiuseppe Meazza. Skuadra nga jugu i Italisë festoj 0:1 në kuadër të xhiros së 34. në Serie A me golin e shënuar nga Jose Callejon, me ç’rast arriti të afrohet Romës në vetëm një pikë në garë për kualifikimin direkt në Champions League, shkruan Korneri.net.

Por, a e dini se Napoli e arriti një rekord të vjetër plot 84 vjet.
Në fakt, Napoli ka shënuar fitore në stadiumin mitik San Siro dy herë brenda një stinori ndaj Milanos dhe Interit për herë të parë që nga viti i largët 1933, e këtë e arriti këtë edicion pasi po kalon formë të jashtëzakonshme. /Korneri.net

Artikulli paraprak127 vjet pritje: Rashica me Vitesse me plotë meritë marrin trofeun
Artikulli tjetërProtestë e tifozëve të Interit para ndeshjes me Napolin