Sipas Corriere Dello Sport skuadra e Lazios ka shfaqur interesim për mesfushorin e Skënderbeut, Liridon Latifi. Madje, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare kishte udhëtuar në Palermo për të parë ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë me qëllim që ta vëzhgoj ish anëtarin e Prishtinës.

Artikulli paraprakKampionët as “hija” e edicionit të kaluar, Spurs fantastik
Artikulli tjetërBesart Berisha niset drejt Australisë! Ky është mesazhi rrënqethës për “Dardanët”