Efektet e pandemisë janë ndjerë jo vetëm në futboll, por edhe në basketboll. Klubi i Prishtinës po has mjaft probleme financiare, çka ka bërë që disa sponsor të largohen. Po të njëjten rrugë do ndjekin edhe sponsor të tjerë të rëndësishëm, me situatën që po del nga ”duart”. Në këto kushte, Prishtina nuk do jetë në Europë sezonin që vjen duke u fokusuar në shlyerjen e borxheve.

 Nuk përjashtohet mundësia që gjithçka të niset nga zero edhe sa i përket lojtarëve fokusi do jetë te akademia. Kjo e fundit është mjaft ”e pasur” dhe gjithmonë ka qënë e tillë. Me të vërtetë e pabesueshme sesi një ekip basketbolli me kaq emër në Kosovë të ketë rënë kaq poshtë.

Artikulli paraprakI vendosin pistoletën në kokë: Grabitet futbollisti i Milan
Artikulli tjetërEdhe një futbollist i rëndësishëm vazhdoi kontratën me Dritën