Fabrizio Romano, si dhe të gjitha mediat e besueshme angleze, kanë njoftuar herët në mëngjes se Liverpool ka përfunduar transferimin ekspres të Moises Caicedo nga Brighton për një kompensim rekord prej 127 milionë euro.

Romano bëri të ditur se Caicedo e pranoi ofertën e Liverpool-it, madje Jurgen Klopp foli për të, duke konfirmuar se transferimi është kryer, dhe më pas ndodhi diçka e pabesueshme, shkruan Korneri.net

Caicedo e mohoi Liverpoolin në minutën e fundit

Megjithatë, ka pasur një kthesë të pabesueshme, shkruan Romano. Caicedo u tha drejtuesve të Liverpool-it se donte të shkonte te Chelsea, megjithëse me Liverpool-in transferimi ishte brenda mundësive të realizimit. Caicedo më pas informoi Liverpool-in dhe Klopp-in se dëshironte të bashkohej me klubin londinez, pavarësisht ekzaminimeve mjekësore të rregulluara tashmë në Liverpool. Caicedo nuk do të udhëtojë atje sepse pret që Chelsea të përputhet me ofertën e Reds dhe të përfundojë këtë transferim.

Romano në çudi

“Një nga sagat më të pabesueshme të transferimeve ndonjëherë”, shkruan Romano në fund të postimit të tij. Caicedo spikati sezonin e kaluar me paraqitje të shkëlqyera në Brighton sensacional të Roberto De Zerbi, i cili përfundoi i gjashti në Premier League. Caicedo aktualisht vlen 75 milionë euro sipas Transfermarkt, dhe sezonin e kaluar ai luajti 43 ndeshje për Brighton dhe regjistroi një gol dhe një asist. Ai ka 32 paraqitje dhe tre gola për Ekuadorin.

Por, Romano ka harruar edhe diçka. Braziliani Willian ishte në vizita mjekësore te Tottenham, dhe prej aty është larguar për t’iu bashkuar Chelsea, ndërsa Liverpool kishte edhe një moment të hidhur si ky, pikërisht me Chelsea, që ia vjedhi nga duart sulmuesin spanjoll, Diego Costa, që ishte nisur drejt Liverpool-it. /Korneri.net

Artikulli paraprakKane te Bayern, vizitat sot, debutimi nesër?
Artikulli tjetërFollieri është serioz: ofertë formale për blerjen e Romës