Portieri 23 vjeçar ka firmosur kontratë 1 vjeçare me mundësi vazhdimi!

Portieri Loris Kikkri është ardhja më e re tek Llapi. I lindur në Treviglio të Italisë, Kikkri si portier e ka filluar tek Perugia Calcio AC 1905. Së fundmi ai ishte pjesë e skuadrës, Orvietana Calcio.

Loris Kikkri, i lindur më 16.01.1997 në Treviglio, i gjatë 1.83 m, luan me këmbë të majtë. Klubet në të cilat ka bërë karrierë: Villabiagio, Sansepolcro, Città Castello, Bastia, Ellera dhe së fundmi tek Orvietana Calcio.

Artikulli paraprakGjilani i Mezanit “peshkon” te Skënderbeu, pranë akordit me…
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Prishtina-Ballkani