Atletico Madrid e ka fituar përballjen e sotme ndaj Celta Vigo, të cilën e mposhti me rezultat minimal 0:1.

Ishte sulmuesi Kevin Gameiro ai që shënoi në minutën e 28.

Pas kësaj fitore Atletico Madridi shkon në kuotën e 19 pikëve, dhe mban vendin e tretë. Kurse Celta Vigo në vendin e dhjetë ka 11 pikë./Korneri.net.

Artikulli paraprakVIDEO/ Shënon Milot Rashica, shikoni golin
Artikulli tjetërMe 10 futbollistë Juventus shpartallon Udinesen