Në ndeshjen mes Milanit dhe Shkëndijën së Tetovës, do të jetë edhe një gjyqtar shqiptar. Sokol Jareci, vëzhgues i FIFA-s, do të jetë ai që do të vërë notën për treshen e gjyqtarëve austriakë, të kryesuar nga Harald Lechner. Kujtojmë që edhe në ndeshjen e parë të Milanit në Europë, atë me Craiova në Rumani, në rolin e vëzhguesit ishte një tjetër shqiptar, Plarent Kotherja.

 

Artikulli paraprakShkëndija me linjë çarter drejt Milanos
Artikulli tjetërZyrtare: Barcelona përforcohet me mesfushorin fantastik