Një futbollist i Sevillas me Koronavirus. Lajmi e dha vetë klubi andaluz nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku thekson se pjesëtari i ekipit pozitiv me COVID-19 tashmë është karantinuar, pra është i izoluar nga pjesa tjetër e ekipit.

Për arsye të ruajtjes së privatësisë nuk bëhet i ditur emri i futbollistit të skuadrës së parë, i cili nuk do të jetë i pranishëm në përballjen me Romën në Europa League, më 6 gusht.

Të tekstin e shpërndarë nga Sevilla shkruhet se “personi i prekur nga Koronavirusi është asimptomatik dhe në gjendje të mirë shëndetësore dhe i izoluar në banesën e tij. Klubi ka njoftuar autoritetet sportive dhe shëndetësore dhe ka ndërprerë menjëherë stërvitjen derisa të merren të gjitha masat shëndetësore nga strukturat përkatëse.”

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Prishtina-Ballkani
Artikulli tjetërCompared – Realistic Advice In What Is A Literary Analysis Essay