Sulmuesi italian, Mario Balotelli, me gjasa të mëdha do të transferohet ne futbollin holandez te Ajax i Amsterdamit, pasi bisedimet tashmë kanë filluar.

Mediat angleze janë të sigurta se Liverpool dhe Ajax shumë shpejt do ta përmbyllin marrëveshjen dhe Balotelli do të huazohet deri në fund të sezonit te gjiganti holandez.

Artikulli paraprakEverton synon Draxler, por Wolfsburg kërkon shumë…
Artikulli tjetërShuhet ëndrra e gjigantëve evropian: Icardi me kontratë të re?