Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi solemnisht i nisën punimet e fazës së parë të ndërtimit të stadiumit modern në qytetin e Gjakovës.

Stadiumi është projektuar nga Komuna e Gjakovës dhe financohet nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport.

Një projekt që është pritur gjatë dhe që më në fund po bëhet realitet!

Artikulli paraprakKlubet kërkojnë testimin e lojtarëve, FFK-ja thotë se mund të ketë testime para rifillimit të kampionatit
Artikulli tjetërArianit Ahmeti kthehet në punë në FFK-së, e fitoi çështjen përmes Inspektoratit të Punës