Prioriteti i Barcelonës është shumë i qartë, transferimi i së paku dy futbollistëve shumë cilësor që do të ishin si zëvendësues apo përforcime të reja në vend të të larguarit e sipër Neymar, shkruan Korneri.net.

Blaugranët top-shënjestër e kanë brazilianin e Liverpool Coutinho për të cilin ofrojnë 100 e ndoshta edhe më shumë euro, si dhe anëtari i Dortmundit, Dembele për të cilin janë të gatshme më shumë se 60 milionë euro.
Por, nuk përjashtohet mundësia që Barelona të nbis gjahun e egër ndaj anëtarit të Chelsea, Eden Hazard, ndërsa i fundit në këtë listë mbetet argjentinasi Angel Di Maria. /Korneri.net

Artikulli paraprakU nis me aeroplan privat në Porto për vizita mjekësore
Artikulli tjetërKoreografia shokuese e tifozëve të Legias së Varshavës (Foto)