Nike tha mbrëmë se u nda nga futbollisti brazilian Neymar, duke përfunduar një nga marrëveshjet e tij më të larta të sponsorizimit pas 15 vjetësh.

“Unë mund të konfirmoj se Neymar nuk është më një atlet Nike,” tha një zëdhënës i gjigantit amerikan të veshjeve sportive, Josh Benedek, pa dhënë detaje të tjera. Sipas disa mediave, 28-vjeçari i Paris Saint-Germain është në bisedime me gjermanët e Puma, përcjell Korneri.net

Siipas portalit të lajmeve braziliane Uol, Neymar dhe Nike nuk do të kishin mundësi të arrijnë një marrëveshje ekonomike për rinovimin e kontratës së lojtarit.

Neymar aktualisht mban rekordin për transferimin më të shtrenjtë në historinë e futbollit: PSG pagoi 222 milionë euro për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Revista Forbes, e cila e rendit atë si personazhin e shtatë me famë më të paguar në botë, vlerëson fitimet e tij për këtë vit, përfshirë marrëveshjet e sponsorizimit, në 95.5 milion dollarë. /Korneri.net

Artikulli paraprakGet Paid To Be An Online Virtual Friend In 2020
Artikulli tjetërTransferim se jo mahi, Atalanta i mposht shumë konkurrentë të fortë për rusin e jashtëzakonshëm