Surpriza e deritanishme në Ligue 1 Nice, është mposhur thellsisht nga Monaco në derbin e kësaj fundjave.

Fillimisht Germain kalojë princat në epërsi dhe me pas rezultatin përfundimtar e vulosi Falcao me dy gola të njëpasnjëshëm.

Pas kësaj fitoreje, Monaco është lider në Ligue 1 me 52 pikë, Nice mbetet e dyta me 49.

Artikulli paraprakTrepça e “demoloi” Pejën në “Minatori”…
Artikulli tjetër“Ujku i vjetër” i dhuron tre pikët e reja Atletico Madridit