Një tjetër penallti e huqur nga Mbaye Niang, dhe Milan humb ndeshjen nga Roma në Olimpico. Për herë të dytë rresht sulmuesi i rosonerëve nuk realizoi nga 11 metra dhe tash e tutje vështirë se mund të ketë rast të godet në gjuajtjen më të rëndë në futboll.

Roma duhet pranuar ishte skuadër më e mirë, por jo edhe bindëse pasi shënoi njgol përmes mesfushorit Ragja Nainngolan që sërish doli të jetë vendimtarë në trimfin e kryeqytetasve që mbesin me -4 nga Juventus, dhe pikërisht xhiron e ardhshme Roma udhëtim në Juventus Stadium për derbin e radhës në Serie A, kurse Milan pësoi disfatën e katërt sezonale dhe tash me -7 nga lideri.

Artikulli paraprakPërplasje e fortë e Stavilecit me Krasniqin në “Sportin Total” të KTV-së[VIDEO]
Artikulli tjetërAtletico Madrid “terrorizohet” në El Madrigal