Së paku dy bomba eksploduan të shtunën mbrëma në afërsi të Vodafon Arena, stadiumin e Besiktas.

Deri më tani është raportuar se kanë vdekur 15 persona, shumiva policë derisa 166 të tjerë janë plagosur pas sulmeve terroriste në Stamboll, ka raportuar Ministri i punëve të brendashme të Turqisë, Sulejman Soylu.

Në mesin e te vdekurve në këto dy sulme të ndara e të organizuara mirë, ishin edhe anëtari i bordit drejtues Vefa Karakurdu dhe pononjësi i fan-shop Besiktas, Tunc Uncu.

 

 

 

Artikulli paraprakCilat janë tri gjërat e sigurta në jetë!!!
Artikulli tjetërAshpërsohet “dueli” Man. City – Real Madrid për yllin e Dortmund