Milan është gati të bisedojë me Manchester United rreth holandezit Memphis Depay. Sipas mediave nritanik e të cilat janë të konfirmuara edhe  në Itali, zyrtarët e rosonerëve janë të gatshëm t’i ofrojnë rreth 28 milionë euro. Dihet se pas marrëveshjes me kinezët që cila do të finalizohet në muajin nëntor, Milan do të ketë në dispozicion 80 milionë euro që nga afati dimëror dhe pagesa për lojtarë cilësor nuk parashihet më problem për klubin italian.

Ju kujtojmë se Depay është lënë anash nga trajneri Jose Mourinho i cili nuk llogaritë në shërbimet e tij, andaj marrëveshja mund të finalizohet pa asnjë problem.

Artikulli paraprakPo ndahet BBC, këtë po mundohet ta shfrytëzojë Mourinho!
Artikulli tjetërNë rrezik karriera e Chris Bosh