Sipas Sky Deutschland, Dominik Szoboszlai vendosi të bashkohet me RB Leipzig në janar.

Klubi i Bundesligës dëshiron të mbyllë marrëveshjen me mesfushorin para fantastik para Krishtlindjeve, përcjell Korneri.net

Szoboszlai ka qenë shënjestra kryesore e to klubeve evropiane, kurse më shë shumti flitej për Milan, Barcelona, Real Madrid dhe Arsenal, por sipas të gjitha gjasave hungarezi do të luaj për Leipzig. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiderët nëpër shtetet evropiane, edhe Drita është aty
Artikulli tjetërDating An Argentinian Woman