Dortmund, Signal-Iduna-Park, 14.10.16: Vedad Ibisevic (Hertha BSC Berlin) (L) im Kopfballduell mit Mikel Merino Zazon (Hertha BSC Berlon) im Spiel der 1. Bundesliga zwischen Borussia Dortmund vs. Hertha BSC Berlin in der Saison 2016/2017. Dortmund Signal Iduna Park 14 10 16 Vedad Ibisevic Hertha BSC Berlin l in Ball head duel with Mikel Merino Zazon Hertha BSC in Game the 1 Bundesliga between Borussia Dortmund vs Hertha BSC Berlin in the Season 2016 2017

Sulmuesi boshnjak, Vedad Ibisevic vazhdon të jetë një lojtar me peshë te Herta e Berlinit dhe pas ndeshjes së fundjavës me Wolfsburg-un, ai u pyet për spekulimet që e lidhin me bavarezët, por nuk preferoi t’i hidhte benzinë zjarrit.

“E kam të vështirë të përgjigjem. Nuk mund të flas për këtë pas ndeshjes. Më besoni që deri tani nuk kam pasur kontakte me askënd”, – u shpreh 33-vjeçari. Ibisevic nuk kushton shumë dhe kjo ndoshta mund ta nxisë presidentin Uli Hoeness të nisë negociatat.

Diçka dihet me siguri: tifozët e Bayern-it nuk do ta mirëprisnin këtë afrim, sepse ata e kanë mendjen tek emra më të përmendur në medie dhe, sigurisht, shumë të kushtueshëm./Korneri.net.

Artikulli paraprakLajm befasues: Milan kërkon lojtar në SHBA, operacioni mund të mbyllet në janar
Artikulli tjetërShpend Ahmeti midis shikuesëve për ta përkrahur Sigal Prishtinën