Drejtuesit e AC Milan, nuk dëshirojnë të zihet të pa përgatitur në rast se të ndonjë lamtumire eventuale e cila mund të largonte xhevahirin e saj Donnarumma nga skuadra. Kështu Mirabelli dhe Fassone janë duke përpiluar planin B, në rast se një largim i këtij lloji mund të ndodhë. Tashmë zyrtarët e ri italian kanë në tryezë disa emra interesant bëhet fjalë për portierë të dëshmuar në skuadrat e tyre sikurse: Ikona spanjolle Iker Casillas (Porto), portierit të Lazios, Fredericho Marchetti, Wojciech Szczesny i Arsenalit i huazuar te Roma, pa harruar edhe emrin Asmir Begovic (Chelsea).

Gjithsesi këta emra lahohen apo konsiderohen seriosht vetëm nëse Donnarumma, nuk do të pranoi rinovimin me Milan, pasi dëshira është e madhe e “Rossonerëve”, që të vazhdojë martesëm me një nga portierët më perspektiv në botë.

Artikulli paraprakDe Gea refuzoi sërish Realin, Milano buzëqesh
Artikulli tjetërU17: Sulmohen futbollistët e Prishtinës në Gjilan