Agjenti i Neymar, Wagner Ribeiro, konfirmoi për “Daily Mirror” se nuk ka vend për negociata me PSG për ta rikthyer atë në Barcelona gjatë verës së ardhshme.

Sulmuesi brazilian do të thoshte po për një kthim, por ekonomikisht gjatë verës tjetër operacioni nuk është i qëndrueshëm, pasi edhe çmimi është shumë i lartë si dhe klubet evropiane do të jetë të kujdesshëm pas pandemisë Covid-19 në mënyrë që të mos bëjnë shpenzime të mëdha, përcjell Korneri.net

Prandaj, sipas medieve spanjolle  Barcelona po shkon drejt për blerjen e sulmuesit argjentinas të Interit, Lautaro Martinez, i cili edhe është më i lirë, por Barcelona për ardhjen e tij ka në dispozicion edhe lojtarë për t’i dhënë Interit si shkëmbim, kuptohet duke dhënë edhe një sasi të konsiderueshme parash, mirëpo as për së afërmi sa do të duheshin për Neymar. /Korneri.net

Artikulli paraprakSi do të dukej një futbollist perfekt me karakteristikat e legjendave të këtij sporti
Artikulli tjetërDuket se po mbetet në Allianz Arena